درباره موتورسیکلت

با خرید آنلاین بیمه موتور پارسیان، دیگر در تصادف نگران خسارات نخواهید بود

خرید بیمه موتور یکی از دغدغه‌های موتو سوارانی است که در شهر‌ها تردد دارند و شغل اصلی آن‌ها از طریق این  وسیله انجام می‌شود. با وجود پیک موتوری‌ها و تعداد تقاضا برای این شغل،‌ بیمه پارسیان بیمه نامه موتور را با قیمت مناسب و شرایط عالی در اختیار افراد قرار داده است.

به گزارش سیکلت بانک، با وجود اینکه استفاده از وسایل نقلیه زمینی سرعت انجام کار‌ها را افزایش می‌دهد اما باید بدانید که حادثه در کمین بوده و حادثه هیچگاه خبر نمی‌کند. از این رو با خرید بیمه ثالث موتور می‌توان خسارت‌های ایجاد شده ناشی از تصادف را جبران کرد. همیشه انتخاب یک بیمه نامه با پوشش‌های مناسب و قیمت ارزان باعث می‌شود که استقبال از آن بیشتر شود. شرکت پارسیان در نظر دارد با ارائه پوشش‌های مختلف، بیشترین میزان رضایت را برای بیمه‌گزار‌ها ایجاد کند. پس قبل از خرید بیمه موتور بهتر است که شرایط استعلام و مقایسه انواع پوشش‌ها را انجام دهید تا در انتخاب بهترین بیمه اطمینان خاطر داشت. در ادامه این متن درباره مزیت‌های شرکت پارسیان و پوشش‌های بیمه ثالث موتورسیکلت توضیحاتی خواهیم داد با ما تا انتهای متن همراه باشید.

آشنایی با شرکت بیمه پارسیان

شرکت بیمه پارسیان با سهامی عام دارای از بیمه مرکزی با شماره 5200 در تاریخ 28/2/1382 فعالیت خود را آغاز کرد. در شروع کار، بیمه پارسیان در حوزه صدور انواع بیمه‌های اموال، مسئولیت و اشخاص فعال بود؛ اما در حال حاضر و با توجه به سرمایه 4000 میلیارد ریالی، بزرگترین شرکت بیمه خصوصی در ایران است.هدف شرکت بيمه پارسيان در ايجاد سازمانی جهانی در بازار رقابتی بیمه و معرفی شدن به عنوان شرکتی پیشرو در عرضه خدمات مربوط به پوشش تمامی ریسک‌ها و جبران انواع خسارت‌ها و همچنین خدمات مشاوره‌ای است. باید به این نکته اشاره کرد که خدمات شرکت بيمه پارسيان باعث شده تا شاهد گسترش چشمگير سهم بازار و بهبود خدمات برای افزایش رضایت مشتریان باشیم.این شرکت بیمه‌ای با فروش انواع بیمه شرایط ویژه‌ای را برای بیمه‌گزار‌های خود در نظر گرفته است. همچنین با توجه به اینکه بیمه ثالث یکی از بیمه نامه‌های پرطرفدار بین بیمه‌گزار‌ها است، بیمه پارسیان سهم فروش قابل توجهی از این بیمه نامه را در صنعت بیمه دارد. با خرید بیمه موتور پارسیان خسارت‌های وارد شده به اشخاص ثالث در حادثه جبران خواهد شد. همچنین این شرکت جزو شرکت‌هایی با رتبه سطح یک است و توانگری مالی بالایی دارد.

بیمه موتور چه پوشش‌هایی دارد؟

با توجه به قانون بیمه مرکزی و پلیس راهور،‌ خرید بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه زمینی اجباری است و تمام دارندگان موتورسیکلت باید این قانون را رعایت کنند. همچنین در صورتی که موتور سیکلتی فاقد این بیمه نامه باشد،‌ پلیس راهنمایی و رانندگی می‌تواند علاوه بر جریمه،‌ دستور توقیف موتور و انتقال به پارکینگ را صادر کند. بیمه ثالث موتور برای جبران خسارت‌های مالی و جانی اشخاص ثالث در نظر گرفته شده و خسارت‌های جانی موتورسوار مقصر را هم جبران خواهد کرد. به طور کلی این پوشش‌ها به شرح هستند:

بیمه موتور خسارات مالی وارد بر اموال اشخاص دیگر را جبران می کند

خسارت جانی اشخاص ثالث در حادثه: در این پوشش میزان خسارت جانی وارد شده به شخص ثالث ارزیابی شده و شرکت بیمه مطابق با پوشش‌های بیمه شخص ثالث موتور سیکلت غرامت پرداخت خواهد کرد.

خسارت مالی شخص ثالث در حادثه: در بیمه موتور خسارت‌های مالی وارد شده به اشخاص ثالث در حادثه تصادف جبران خسارت خواهد کرد.

خسارت جانی برای راننده مقصر: این پوشش خسارت‌های جانی وارد شده به راننده مقصر در حادثه را تحت پوشش قرار می‌دهد و می‌توان برای دریافت خسارت به شرکت بیمه مراجعه کرد.

در حقیقت پوشش‌های بیمه شخص ثالث موتور عبارتند از:

 • غرامت فوت و نقص عضو
 • هزینه درمان شخص ثالث
 • هر گونه خسارت مالی وارد شده به شخص ثالث
 • برخورد و تصادف با هر گونه جسم ثابت یا متحرک
 • هزینه خسارت‌های وارد شده به وسیله نقلیه یا محمولات آن

بیمه موتورسیکلت بدون گواهینامه

طبق قوانین بیمه موتورسیکلت، اگر راکب موتورسیکلت مقصر در تصادف فاقد گواهی نامه باشد، بیمه گر خسارت زیاندیده را بدون قید و شرط پرداخت می کند ولی استرداد مبلغ خسارت به بیمه گر توسط راکب مقصر الزامی است و در شرایطی که تصادف یا حادثه منجر به خسارت جانی و پرداخت دیه گردد، پرداخت دیده از طرف بیمه‌گر غیرممکن است زیرا برحسب ماده 3 قانون بیمه موتورسیکلت، شرایط پرداخت دیه به راننده مقصر، داشتن گواهینامه متناسب با وسیله نقلیه است.

استثنائات بیمه ثالث موتور در بیمه پارسیان

با توجه به میزان ریسک برخی از خطرات،‌ شرکت بیمه پارسیان نمی‌تواند آن‌ها را تحت پوشش بیمه نامه قرار دهد،‌ زیرا جبران خسارت‌های ایجاد شده از سوی بیمه مرکزی منطقی نبوده و قابل پرداخت نیست. به خطراتی که تحت پوشش بیمه نامه قرار نمی‌گیرند،‌ استثنائات بیمه نامه می‌گویند که در بیمه شخص ثالث موتور عبارتند از:

 • جبران خسارت‌های وارد شده به وسیله نقلیه راننده مقصر
 • هزینه‌های مستقیم یا غیرمستقیم ناشی از تشعشعات اتمی‌‌‌‌و رادیواکتیو
 • خسارات ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرایم
 • خسارت‌های وارد شده به محموله و تجهیزات وسیله نقلیه راننده مقصر

بیمه موتور پارسیان چه مزیت‌هایی دارد؟

هر فردی برای خرید بیمه نامه مورد نظر خود یکسری الویت‌ها و فاکتورهایی را در نظر می‌گیرد. قیمت، پوشش‌ها، سقف تعهدات و مراحل دریافت خسارت همگی می‌توانند جزو ملاک‌های اصلی بیمه‌گزار‌ها باشند. همچنین پشتیبانی و ارائه خدمات بعد از حادثه رخ داده،می‌تواند میزان رضایت افراد را افزایش دهد.از این رو بیمه پارسیان در رشته بیمه ثالث موتور سعی کرده که همیشه خدمات ارزنده‌ای را برای بیمه‌گزار‌های خود در نظر گیرد تا با خیالی آسوده بتوان این شرکت بیمه‌ای را انتخاب کرد. این خدمات عبارتند از:

 • تعداد بالای شعبات و نمایندگی‌های پرداخت خسارت و پخش در سراسر کشور برای دسترسی بیمه‌گزار‌ها در نظر گرفته شده است.
 • بیمه پارسیان شرایط خرید بیمه کوتاه مدت 3، 6 و 9 ماه و خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را در اختیار بیمه‌گزار‌های خود قرار داده است.
 • شرایط استعلام و مقایسه بیمه شخص ثالث برای تمام کاربرها و بیمه‌گزار‌ها فراهم شده است.
 • خسارت‌های وارد شده به افراد زیان دیده در حادثه تصادف تا سقف تعهدات قابل جبران خواهد بود.
 • شرکت پارسیان سطح توانگری یک را به خود اختصاص داده که به معنای قدرت بالای پرداخت خسارت‌های مالی است.

نوع موتور از عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن است

عوامل تاثیر گزار در محاسبه قیمت بیمه موتور

تعداد سیلندرهای موتورسیکلت، ‌حق بیمه تصویب شده در هر سال، ‌تخفیف عدم خسارت،‌ کاربری موتور و میزان پوشش مالی مورد درخواست بیمه‌گزار، در نحوه قیمت گزاری بیمه نامه موتور تاثیر خواهند داشت. به طور حتم هرچه تعداد سیلندر موتور بیشتر باشد، قیمت بیمه موتور پارسیان هم افزایش می‌یابد.

پوشش‌های مالی انتخابی، میزان تورم و هزینه‌های ایجاد شده دیه فوت از دیگر عوامل تاثیر گزار بر قیمت بیمه نامه است. همچنین انتخاب سقف تعهدات بیمه نامه باعث می‌شود که بیشترین خسارت را دریافت کرد.

در صورت عدم تمدید یا تاخیر در تمدید بیمه نامه، بیمه موتور مشمول جریمه دیرکرد شده که همین موضوع بر حق بیمه و قیمت بیمه ثالث موتور تاثیر خواهد گذاشت.معمولا بیشتر موتورسوارها از ریزه کاری‌ها و اصول موتورسواری اطلاع دارند. ولی اگر بدانند به بیمه‌نامه موتورسیکلت‌شان به خاطر عدم استفاده از خسارت، تخفیف تعلق می‌گیرد، دقت بیشتری خواهند داشت. این میزان تخفیف عدم خسارت به صورت خودکار محاسبه و روی بیمه موتور سیکلت درج می‌شود. می‌توانید از این نقطه قوت خود در تمدید بیمه‌نامه موتورسیکلت کمال استفاده را ببرید. بیمه ارزان برای موتور خود تهیه نمایید. سقف  تخفیف عدم خسارت بیمه موتور ۷۰ درصد است.

 

مدت اعتبار بیمه نامه از عوامل دیگری است که در نحوه محاسبه قیمت بیمه موتور تاثیر دارد و بیمه پارسیان شرایط خرید بیمه نامه کوتاه مدت و بلند مدت را هم فراهم کرده است.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه ثالث موتور

بیمه پارسیان در بیمه نامه موتور خسارت‌های مالی و جانی را تحت پوشش قرار می‌دهد و شرکت بیمه برای اینکه خسارت‌های وارد شده به بیمه‌گزار‌ها را پرداخت کند به یکسری مدارک نیاز دارد. البته که قبل از تحویل مدارک باید برای دریافت خسارت تشکیل پرونده داد. بیمه‌گزار حداکثر 5 روز کاری زمان دارد تا خسارت وارد شده را به اطلاع بیمه‌گر برساند و بعد از پر کردن فرم مربوطه مدارک را تحویل دهد. این مدارک عبارتند از:

 • اصل و تصویر کارت ملی مقصر و زیان دیده
 • اصل فاکتور رسمی‌لوازم با تایید کارشناس بیمه
 • اصل و کپی بیمه موتور معتبر راننده مقصر و فرد زیان دیده
 • اصل و کپی گواهینامه راننده مقصر و فرد زیان دیده
 • اصل و تصویر کارت شناسایی و شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه مقصر و زیان دیده

کارشناس بیمه پارسیان بعد از دریافت مدارک، خسارت‌های وارد شده را ارزیابی کرده و حواله پرداخت خسارت را برای فرد زیان دیده صادر می‌کند.

خرید بیمه موتور از بیمه دات کام

همانطور که گفته شد بیمه موتور یک بیمه نامه اجباری است و برای خرید آن پیشنهاد می‌کنیم که از سامانه‌های آنلاین خرید بیمه استفاده کنید تا به صورت 24 ساعته خرید بیمه امکان پذیر باشد. بیمه دات کام https://bimeh.com/  یک کارگزاری آنلاین استعلام،‌ مقایسه و خرید بیمه است که به‌راحتی می‌توان بدون حضور داشتن در نمایندگی‌های بیمه برای خرید بیمه اقدام کرد.

پایان رپورتاژ آگهی/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *