قرارداد و توافق‌نامه

ضمن عرض خوش‌آمد به شما کاربر گرامی، خواهشمند است قبل از هر خرید، موارد ذیل را با دقت مطالعه کنید. زیرا، ورود به سیکلت‌کالا و ثبت سفارش شما به‌ معنی پذیرفتن قوانین و مقررات این سایت است. همچنین به استحضار می‌رساند، سایت سیکلت کالا متعلق به شرکت «چترا محرک» به شماره ثبت 553300، طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تاسیس گردیده و کلیه مجوزهای لازم برای آن اخذ شده است. ازاین‌رو، متن حاضر توافق‌نامه و قرارداد حقوقی و لازم‌الاجرا بین «کاربر سایت سیکلت کالا» و «چترا محرک» خواهد بود (این توافق بر اساس ماده ۵ قانون تجارت الکترونیک و ماده ۱۰ قانون مدنی است).

لطفا به این نکته نیز توجه داشته باشید که در هر زمان کاربر می‌پذیرد که هرگونه تغییر در قوانین و مقررات سیکلت‌کالا، به معنی جایگزین شدن با ضوابط و توافق‌های قبلی است. ازاین‌رو، تاکید می‌شود، حتما قبل از هر خرید، به صفحه قوانین و مقررات سیکلت‌کالا رجوع نمایید و به اصلاحات بعدی آن توجه کافی داشته باشید، تا بتوانید خرید هوشمندانه و آگاهانه‌ای را انجام دهید.

تعریف واژگان
 • فروشگاه آنلاین: فروشگاهی در بستر اینترنت که امکان فروش محصولات، خدمات و دریافت وجه از طریق آن امکان‌پذیر است
 • سیکلت کالا: یک (مارکت پلیس) به نشانی https://www.cycletkala.com است که در واقع یک زیرساخت آنلاین برای توزیع و فروش محصولات تامین‌کنندگان کالاهای مجاز بوده و طبق قانون تجارت فعالیت می‌کند و کلیه حقوق مادی و معنوی آن متعلق به شرکت چترا محرک است
 • مارکت پلیس (Market Place): یعنی بستری که امکان خرید کاربر از چندین تامین‌کننده متفاوت را به‌وجود ‌می‌آورد. به همین دلیل مطابق قوانین و مقررات خرید از سیکلت کالا، کلیه مسئولیت خدمات پس از فروش و هر مورد یگر، مربوط به کالای خریداری شده به‌عهده تامین‌کننده خواهد بود
 • کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی (خریدار، فروشنده و بازدیدکننده و…) که از سایت سیکلت کالا استفاده می‌نماید. اشخاص با ثبت‌نام در سایت قبول می‌کنند که کلیه مفاد قرارداد و قوانین و مقررات را مطالعه کرده و طبق آن از سیکلت کالا استفاده می‌کنند
 • تعریف مشتری، مصرف‌کننده یا خریدار در سایت خرده‌فروشی آنلاین سیکلت‌کالا چیست؟ به شخص حقیقی یا حقوقی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، نسبت به ثبت سفارش و عملیات پرداخت اقدام نماید. همچنین با توجه به این‌که سیکلت کالا مبتنی بر قانون تجارت الکترونیک است، در نتیجه خریدار، مشتری یا مصرف‌کننده (Consumer) هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای اقدام به خرید و سفارش کالا یا خدمات می‌کند
 • تعریف تامین‌کننده یا فروشنده: کسی که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی به‌واسطه سایت سیکلت کالا اقدام به فروش یک محصول یا خدمت به‌صورت آنلاین به مصرف‌کننده نهایی می‌نماید. در واقع کلیه افراد حقیقی و حقوقی که دارای پروانه کسب و یا پروانه بهره‌برداری هستند، این امکان برای آن‌ها مهیا است تا پس از ارزیابی اولیه توسط شرکت چترا محرک، بتوانند کالاهای خود را مستقیم و به‌صورت آنلاین در سیکلت‌کالا معرفی و به فروش برسانند.
 • قرارداد: به مجموعه‌ی شرایط توافق شده به صورت الکترونیکی یا مکتوب بین سیکلت کالا و تامین‌کننده (فروشنده) و یا خریدار اطلاق می‌شود که مطابق آن، امکان فروش کالا و خدمات در (فروشگاه آنلاین) سیکلت کالا فراهم شده و مفاد آن به تایید تامین کننده و یا خریدار می‌رسد و برای طرفین لازم الاجراست
 • محصول: انواع کالاهای تامین‌کننده (فروشنده) که قرار است از طریق سیکلت کالا به مشتری ارائه شود.
 • حساب کاربری: کاربر از طریق این حساب کاربری با اختصاص نام کاربری و رمز عبور می‌تواند فهرست محصولات خریداری ‌شده یا منتشرشده خود را مشاهده و مدیریت کند. همچنین مشخصات کاربر در حساب کاربری درج ‌شده و قابل ‌ویرایش و بروز رسانی است و همچنین تامین‌کننده توسط آن به پنل دسترسی خواهد داشت.
 • پنل تامین کننده: فضایی که سیکلت کالا به‌صورت برخط جهت بارگذاری محتوا، مدارک شناسایی و غیره در اختیار تامین‌کننده قرار می‌‌دهد و برخی اطلاعات مربوط به وی در آن نمایش داده می‌شود و راه ارتباط اصلی و رسمی سیکلت کالا و تامین کننده است
 • ابلاغیه‌ها: موارد اجرایی هستند که در طول مدت همکاری از طریق تیکت، پنل کاربری یا ایمیل از سوی سیکلت کالا به صورت الکترونیکی به تامین‌کنندگان ابلاغ خواهد شد و جزء لاینفک قرارداد بوده و اجرای آن برای تامین‌کنندگان لازم الاجراست
 • فرآیند فروش کالا: فرآیند دریافت سفارش مشتریان، اطلاع‌رسانی آن به تامین‌کننده و تامین کالای سفارشات از طریق تامین‌کننده بوده که در ادامه توضیح داده شده است
 • دستورالعمل‌ها: کلیه اطلاعات تخصصی راجع به موضوعات مندرج در قرارداد است که به‌صورت الکترونیکی نیز ضمیمه قرارداد بوده و یا بعدا اضافه می‌شود و جزء لاینفک قرارداد محسوب می‌شوند و اجرای تمامی آن‌ها برای تامین‌کنندگان لازم‌الاجرا خواهد بود
 • تیکت: سند الکترونیکی که شامل مکاتبه‌های خریداران، فروشندگان و سیکلت کالا است
 • پشتیبانی: منظور از پشتیبانی، پاسخ‌گویی به سوال‌ها، مشکل‌های مربوط به عملکرد محصول‌ها یا خدمات ارائه شده در سیکلت کالا است
مدت قرارداد

قرارداد حاضر به مدت یک سال از تاریخ ثبت نام کاربر در سایت سیکلت کالا است. در صورتی که حساب کاربری توسط سیکلت کالا مسدود نگردد، قرارداد به صورت خودکار یک سال دیگر تمدید خواهد شد. در ادامه شرایط مسدود شدن حساب کاربری درج شده است.

تبصره: در صورت بروز عوامل فورس ماژور و حوادث غیرمترقبه قرارداد موقتا متوقف و پس از رفع آن به همان روال سابق ادامه خواهد داشت.

شرایط فروش
 1. مسئولیت‌های اصلی و حقوقی مربوط به کیفیت، قیمت و کلیه موارد مربوط به کالای فروخته شده از جمله گارانتی و خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشنده کالا است و سیکلت کالا طبق قوانین و مقررات سایت فقط بر روند خدمات پس از فروش و گارانتی نظارت دارد.
 2. شرکت چترا محرک طبق قانون به عنوان حق‌العمل‌کار صورتحساب برای مشتری صادر خواهد کرد تا در صورت نیاز در سیستم مالی خود ثبت نماید
 3. سفارش‌هایی که تا ساعت14 هر روز کاری نهایی شوند، به غیر از موتورسیکلت، حداقل 1روز کاری بعد (طبق زمان تحویل اعلام‌شده در سایت) ارسال خواهند شد.
 4. همه سعی بر این است که سفارشات به موقع ارسال شود ولی در صورت بروز تاخیر، اتمام کالا، حوادث غیرمترقبه یا بروز هر مشکل احتمالی در خصوص سفارش، به خریدار این موضوع از طریق پیامک، ایمیل یا تماس تلفنی  اطلاع‌رسانی می‌شود. همچنین اگر سفارش به هر دلیل قابل تامین نباشد، غیر از عودت عین مبلغ پرداختی، سیکلت‌کالا و فروشنده تعهد دیگری را در قبال خریدار ندارند. همچنین در صورت تاخیر در ارسال کالا و عدم تماس از طرف فروشنده، مشتری جهت پیگیری محصول خریداری شده می‌تواند از طریق راه‌های ارتباطی که در صفحه فروشنده موجوداست، تماس حاصل نماید.
 5. در صورت بروز هرگونه مشکل و حادثه غیرمترقبه در خصوص شماره‌گذاری موتورسیکلت، ظرف مدت 72ساعت مبلغ سفارش به حساب خریدار واریز خواهد شد.
 6. اگر در مدت زمان عودت مبلغ سفارش به خریدار، قیمت کالا یا ارز افزایش یابد، سیکلت‌کالا و فروشنده تعهدی در قبال این افزایش نخواهند داشت و هرگونه اعتراض و ادعا در این خصوص از خریدار سلب خواهد شد.
 7. مدت زمان ارسال موتورسیکلت تابع شرایط شماره‌گذاری است ولی سعی می‌شود حداقل تا یک هفته پس از تایید سفارش به دست خریدار برسد.
 8. فروشنده نمی‌تواند موتورسیکلت را بدون داشتن مجوز شماره‌گذاری و اخذ پلاک به‌فروش برساند.
 9. در حال حاضر محدوده شماره‌گذاری موتورسیکلت در ایران تا 249 سی‌سی است و خرید و فروش موتورسیکلت‌های بالای این حجم در سیکلت کالا مجاز نیست.
تعهدات کاربر (خریدار و فروشنده)
 1. خریدار باید اطلاعات شخصی خود را که در هنگام ثبت نام و ثبت سفارش، از او سوال می‌شود به‌درستی وارد کند (کاربران گرامی، ابتدا باید از طریق قسمت عضویت، ثبت نام کنند و بعد از ورود نسبت به تغییر رمز و تکمیل حساب کاربری خود اقدام نمایند. سپس می توانند با انتخاب گزینه افزودن به سبد خرید و تکمیل فرم سفارش، نسبت به خرید خود اقدام کنند. قابل ذکر است که فروش در حال حاضر فقط برای تهران است).
 2. در صورت مغایرت در ثبت مشخصات کاربر با واقعیت و بروز مشکلات احتمالی، علاوه بر این‌که سیکلت‌کالا هیچ مسئولیتی را نمی‌پذیرد، بلکه کاربر باید در برابر مراجع ذیصلاح قانونی ذیربط خود پاسخ‌گو بوده و عواقب آن را بپذیرد.
 3. خرید با کارت دیگران غیرمجاز بوده و جرم محسوب می‌شود. در صورت کشف هرگونه فساد احتمالی، خریدار باید شخصا در برابر مراجع ذیصلاح قانونی پاسخ‌گو باشد.
 4. هر کاربر فقط می‌تواند یک حساب کاربری در سیکلت‌کالا داشته باشد. این کار سبب می‌شود که تجزیه و تحلیل‌های مورد نیاز برای سیکلت‌کالا بهتر و دقیق‌تر انجام شود و همچنین باعث می‌شود کاربر تخفیف‌ها و یا هدایای ویژه که ممکن است سیکلت‌کالا یا فروشنده برای خریداران وفادار خود درنظر بگیرد را از دست ندهد.
 5. کاربر وظیفه دارد از اطلاعات ثبت‌نام خود در سیکلت‌کالا به‌درستی محافظت نماید و در صورت بروز هرگونه سوءاستفاده احتمالی از اطلاعات کاربر، وی شخصا مسئول بوده و سیکلت‌کالا هیچ مسئولیتی را نمی‌پذیرد.
 6. خریدار موظف است در هنگام دریافت سفارش، محتوی بسته را در حضور پیک کنترل نماید و در صورت مغایرت با سفارش داده شده و یا ایراد در کالای ارسالی، همان موقع با فروشنده تماس حاصل نماید. لذا در صورت عدم‌کنترل و همچنین امضای رسید دریافت سفارش، سیکلت‌کالا و فروشنده هیچ‌گونه مسئولیتی را نخواهند پذیرفت. همچنین هیچ‌گونه عذری از طرف خریدار مبنی بر این که موقع سفارش اشتباه انتخاب کرده است، پذیرفته نیست.
 7. به‌دلیل این‌که سیکلت‌کالا طبق مقررات جمهوری اسلامی ایران فعالیت دارد، ازاین‌رو، ممکن است همانند سال 1398 در یک فاصله زمانی کوتاه اینترنت با مشکل مواجه شود و یا حتی به‌دلیل حوادث غیرمترقبه، وقوع بعضی مشکلات و یا به‌روزرسانی‌ها، سایت از دسترس خارج شود. لذا کاربر با آگاهی از این نکات، در سایت ثبت‌نام، خرید و یا فروش انجام می‌دهد و کلیه ریسک‌هایی که ممکن است در بستر تجارت الکترونیک برای وی پیش بیاید را شخصا می‌پذیرد.
 8. شرایط فروش و قیمت محصولات با توجه به تصمیم‌گیری فروشندگان (شرکت‌های تولیدکننده، تامین‌کنندگان و واردکنندگان) اتخاذ می‌شود و سیکلت‌کالا هیچ‌گونه دخالتی در آن ندارد. درنتیجه مدت زمان درج اطلاعات فروش محصولات محدود است.
 9. در مجموع، دیگر وظایف و تعهدات (سیکلت‌کالا، فروشنده و خریدار) به‌طور متقابل طبق قانون تجارت الکترونیک است.
مدارک لازم برای صدور سند و کارت موتورسیکلت

خریدار متعهد است مدارک لازم جهت صدور سند موتورسیکلت را به فروشنده تحویل دهد.

 1. کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه خریدار
 2. اصل بیمه‌نامه موتورسیکلت
 3. مبلغ 100هزار تومان هزینه صدور برگ سبز و کارت موتورسیکلت
 4. اصل یکی از آخرین قبض‌های (تلفن، گاز، برق، آب) محل سکونت (دارای کدپستی)
 5. کپی برابر اصل سند مالکیت و یا اجاره نامه منزل مسکونی به نام خریدار یا پدر یا مادر یا همسر وی به همراه کپی برابر اصل صفحات اول و دوم شناسنامه و کارت ملی ایشان (اجاره‌نامه باید باکدرهگیری و برای سال جاری باشد)
 6. اگر مدارک دیگری نیاز باشد، فروشنده به خریدار اعلام خواهد کرد
حریم خصوصی

کاربر گرامی، مقدم شما را به سایت سیکلت کالا گرامی می‌داریم و بدینوسیله اعلام می‌نماییم که تمام سعی خود را خواهیم کرد تا بستر امنی را برای خریدی آسان فراهم کنیم و طبیعی است که ارتباط مستقیم با تولیدکنندگان و واردکنندگان باعث منتفع شدن بیشتر شما خواهد شد.

در همین راستا، باتوجه به این‌که شرکت «چترا محرک» طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران کلیه مجوزهای لازم را اخذ کرده و بر اساس آن فعالیت می‌کند. ازاین‌رو، بر حسب قانون و وظیفه، مواردی را در قالب قوانین و مقررات وضع کرده است تا کلیه کاربران با آرامش به خرید و فروش خود بپردازند. حال در ادامه قوانین حریم خصوصی سیکلت کالا را به استحضار می‌رساند:

 1. سیکلت‌کالا طبق قانون وظیفه خود می‌داند تا از اطلاعات شخصی کاربران خود صیانت کند.
 2. کاربر مسئولیت دارد تا از اطلاعات حساب کاربری خود از جمله اطلاعات ورود به سایت محافظت کرده و آن را در اختیار کسی قرار ندهد.
 3. در صورتی‌که کاربر تمایل به دریافت اخبار و رویدادهای سیکلت‌کالا دارد می‌تواند به عضویت خبرنامه دربیاید و در صورت عدم تمایل می‌تواند آن‌را لغو کند.
 4. در صورت هرگونه تغییر در مشخصات کاربر، وی تعهد می‌نماید که سریعا تغییرات را در سیکلت‌کالا لحاظ کرده و در صورت بروز هرگونه مشکل، کاربر شخصا مسئول آن خواهد بود.
 5. کلیه حقوق قانونی برای سایت سیکلت‌کالا محفوظ است و در صورت هرگونه سوءاستفاده احتمالی از (نام سیکلت کالا، لوگو، ترکیب رنگ، طراحی ظاهری و موارد دیگر) مسئولیت قانونی آن مستقیم متوجه فرد خاطی خواهد بود.
 6. با توجه به این‌که سیکلت کالا به‌صورت قانونی فعالیت می‌کند، در نتیجه باید کلیه اطلاعات کاربران را حفظ کرده و ذخیره داشته باشد، تا بتوانیم خدمات بهتری را در بلندمدت ارائه کنیم و یا در صورت نیاز و حل مشکلات احتمالی به آن اطلاعات رجوع کنیم. همچنین این اطلاعات از طرف سیکلت کالا کاملا محفوظ خواهند ماند. اما، در صورتی که مراجع ذیصلاح قانونی اطلاعاتی درباره کاربر درخواست کنند، برحسب حکم قانون به آن‌ها اعلام خواهد شد.
 7. هرگونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت و اعتبار سیکلت کالا شود تخلف بوده و اقدامات قانونی علیه وی انجام خواهد شد.
 8. کاربر با ثبت‌نام در سایت کلیه قوانین و مقررات سیکلت‌کالا را می‌پذیرد و هرگونه حق اعتراض و ادعا را درباره شرایط و ضوابط آن از خود سلب می‌نماید.
 9. هرگونه سوءاستفاده، تهدید، توهین و حرکات مجرمانه که در بستر این سایت حادث شود، سندی جهت پیگیری قانونی برای کاربران و سیکلت کالا خواهد بود.
 10. کلیه نقدها،پیشنهادات، شکایات، نظرات و… که کاربران برای سیکلت کالا ارسال می‌کنند، طبق قوانین مندرج در این قسمت منتشر خواهد شد و سیکلت کالا برای ویرایش پیام‌ها و همچنین نسبت به انتشار و یا عدم انتشار آن مخیر است.
ثبت و ارسال سفارش

کاربر گرامی، ابتدا باید از طریق قسمت عضویت، ثبت نام کنید و بعد از ورود نسبت به تکمیل حساب کاربری خود در ویرایش حساب و ویرایش آدرس اقدام نمایید. همچنین نیاز است ایمیل خود را نیز تایید کنید. سپس می‌توانید با انتخاب گزینه افزودن به سبد خرید و تکمیل فرم پرداخت، نسبت به خرید خود اقدام کنید. در صورتی که قصد حذف سفارش خود را داشتید، در سبد خرید از طریق علامت ضربدر در سمت راست سفارش اقدام نمایید.

 1. در حال حاضر سفارش فقط برای تهران امکان‌پذیر است.
 2. روند ثبت سفارش در همه ایام و 24ساعت شبانه‌روز قابل انجام است. اما، بررسی، تایید و ارسال سفارش فقط در روزهای کاری بین ساعات 9 الی 14 صورت می‌پذیرد.
 3. مدت زمان ارسال سفارش، حداقل 24 ساعت بعد از ثبت سفارش و در صورت تایید واریز وجه توسط بانک است.
 4. فروشندگان در سیکلت‌کالا تمام تلاش خود را خواهند کرد تا سفارشات خود را به‌موقع ارسال نماید. اما، اگر اطلاعات شخصی کاربر از جمله آدرس ناقص یا اشتباه باشد و یا با توجه به این‌که احتمال دارد در زمان ثبت سفارش که به‌صورت شبانه روز انجام می‌شود، موجودی کالایی به اتمام رسیده باشد و یا حوادث و مشکلات غیرمترقبه‌ای برای تامین‌کننده (فروشنده) یا حتی سیکلت‌کالا به‌وجود بیاید، این حق برای سیکلت‌کالا و فروشنده محفوظ است تا سفارش خریدار را کنسل و مبلغ دریافتی را طی 72ساعت (روز کاری)، به شماره کارت یا شماره حسابی که مشتری اعلام می‌نماید، عودت کند. همچنین به‌دلایل فوق‌الذکر و یا سیاست‌های اتخاذ شده، این حق برای سیکلت‌کالا و فروشنده محفوظ است که در هر زمان که صلاح بداند، فروش یک محصول را قطع کند و کاربر با ثبت نام در سایت سیکلت‌کالا مفاد این بند را می‌پذیرد و هرگونه ادعایی از وی سلب می‌شود.
 5. کالا فقط به فردی که حساب کاربری به نام او بوده تحویل داده خواهد شد (مدارک هویتی کنترل می‌شود) و مکان سفارش باید منزل یا محل کار فرد که در حساب کاربری درج شده، باشد. همچنین محل دریافت درب اصلی ساختمان خریدار است و پیک یا پست وظیفه ندارد به داخل ساختمان بیاید. مگر این‌که خریدار خود شخصا با وی به توافق برسد.
 6. در خصوص موتورسیکلت و دوچرخه و محصولاتی که بالای سی‌ میلیون ریال قیمت دارند، محل تحویل شرکت فروشنده، نمایشگاه‌های مرکزی فروشنده و یا نماینده‌های شرکت فروشنده در شهر خریدار است که متعاقبا آدرس و تلفن آن جهت تحویل سفارش به خریدار اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 7. طبق سیاست‌های سیکلت‌کالا، فعلا پرداخت در محل، برای سایت وجود ندارد و حتما باید قبل از ارسال سفارش از طریق درگاه بانکی سایت به نام شرکت نوآوران موتورسیکلت کالا) تسویه حساب گردد.
 8. ثبت سفارش و عدم پرداخت حقی را برای خریدار ایجاب نمی‌کند.
 9. در طی یک روز، فقط یک عدد از هر کالا به مشتری فروخته می‌شود و در صورت واریز مبلغ سفارش به تعداد بیشتر از یک عدد، سیکلت‌کالا مبلغ پرداختی خریدار را طی 72ساعت به شماره حساب اعلامی وی عودت خواهد داد.
 10. خریدار نمی‌تواند موتورسیکلت را به‌نام دیگری خرید کند و حتما باید مشخصات دقیق و مورد نیاز خود را برای صدور سند، در سایت درج کند.
 11. خریدار نمی‌تواند از طریق کارت دیگران، از سایت خرید کند و حتما باید مشخصات کارت و خریدار یکی باشد در غیراینصورت اگر با کارت دیگران خرید کند و مشکلی پیش بیاید خریدار شخصا مسئول بوده و باید خود در برابر مراجع قانونی پاسخ‌گو باشد.
 12. بعد از واریز وجه سفارش موتورسیکلت، اگر خریدار بعد از شماره‌گذاری و صدور سند تقاضای انصراف بدهد، امکان فسخ وجود ندارد. اما، اگر قبل از شماره‌گذاری باشد، مبلغ به حساب خریدار عودت داده می‌شود.
 13. خریدار باید هنگام تحویل سفارش از همه لحاظ بررسی‌های لازم را انجام دهد و در صورت وجود هرگونه کسری، شکستگی از تحویل آن خودداری کند و با شماره فروشنده تماس حاصل نماید. قابل ذکر است که تحویل به منزله تایید سلامت محصول و کامل بودن آن است و مسئولیتی را متوجه سیکلت‌کالا و فروشنده نمی‌کند.
 14. در صورت هرگونه خطا و اشتباه در درج قیمت محصول در سایت سیکلت کالا، و یا نوسان قیمتی حق کنسل کردن سفارش برای سیکلت‌کالا و فروشنده محفوظ است.
 15. هنگام تحویل سفارش، خریدار باید یکی از مدارک شناسایی معتبر (کارت ملی، کارت پایان خدمت و گواهینامه) را به همراه شناسنامه خود ارائه کند. قابل ذکر است که به غیر از شناسنامه، حتما باید موارد دیگر از نوع کارت هوشمند باشد.
 16. هزینه بیمه شخص ثالث موتورسیکلت به‌عهده خریدار است.
 17. ملاک بررسی کالای خریداری شده صرفا مشخصات کالا و جزییات سفارش است و به هیچ‌‍وجه عکس محصول ملاک نیست.
 18. سیکلت‌کالا در خصوص قیمت‌گذاری محصولات فروشنده‌ها هیچ دخالتی ندارد و قیمت‌ها مستقیم توسط فروشندگان تعیین می‌شود. ازاین‌رو، هیچ مسئولیتی نسبت به قیمت‌گذاری‌ آن‌ها ندارد.
 19. قیمت‌ها شامل ارزش افزوده است و دیگر هزینه‌ها جدا محاسبه خواهد شد.
 20. همچنین اگر طبق زمان مقرر کالا به دست شما خریدار محترم نرسید، می توانید از طریق اطلاعات تماس مندرج در صفحه فروشندگان و یا از طریق تیکت مندرج در حساب کاربری و پشتیبانی سیکلت کالا پیگیری نمایید.

از زمان ثبت سفارش کلیه مراحل از طریق پیامک و ایمیل به اطلاع فروشنده، خریدار و پشتیبانی سایت سیکلت کالا می‌رسد.

همچنین در صورتی که بعد از پرداخت سوالی داشتید می‌توانید از طریق تیکت با پشتیبانی فروشنده و یا سیکلت کالا ارتباط برقرار نمایید.

خسارت در هنگام حمل و نقل

فروشندگان همه سعی خود را خواهند کرد تا فرایند بسته‌بندی با دقت صورت پذیرد تا سفارش سالم به‌دست خریداران برسد. اما در صورتی که کالا از طریق پست و شرکت‌های حمل و نقل، مستقیم به آدرس خریدار ارسال شود و کالا در فرایند حمل و نقل دچار آسیب شود، مسئولیت آن به‌عهده پست و شرکت حمل و نقل خواهد بود.

ضمانت تست 7روزه کالاها

کاربر گرامی، مقدم شما را به سایت سیکلت کالا گرامی می‌داریم و بدینوسیله اعلام می‌نماییم که تمام سعی خود را خواهیم کرد تا بستر امنی را برای خریدی آسان فراهم کنیم و طبیعی است که ارتباط مستقیم با تولیدکنندگان و واردکنندگان باعث منتفع شدن بیشتر شما خواهد شد.

ازاین‌رو، یکی از مواردی که می‌تواند برای شما اطمینان‌خاطر ایجاد کند، بازگشت کالا و یا گارانتی است که شرایط و رویه هر کدام در چارچوب خاصی مشخص شده است تا در نهایت منجر به یک خرید لذت بخش برای شما خریدار عزیز شود. در ادامه قوانین این بخش را می‌خوانید:

1. طبق هماهنگی با تامین‌کنندگان و فروشندگان، کالاهای موجود در سیکلت‌کالا، ضمانت ۷روزه تعویض و یا بازگشت کالا را دارا هستند. به‌جز کالاهایی که باید سالم تحویل خریدار شوند. مانند کالاهای متحرک (موتورسیکلت‌ها، دوچرخه‌ها، اسکوترها و لوازم بازی کودکان). ازاین‌رو، خریدار باید از همه لحاظ در موقع تحویل سفارش، کالای مورد نظر را بررسی کند و در صورت ایراد و یا مغایرت با مشخصات کالا و سفارش از تحویل آن خودداری کند و با پشتیبانی فروشنده تماس برقرار نماید. قابل ذکر است که در خصوص این دسته از کالاها بعد از تحویل خریدار، طبق شرایط گارانتی محصول اعمال نظر خواهد شد.

تبصره1: اگر کالای مورد نظر از طریق پست به دست خریدار برسد و دارای مغایرت و یا آسیب‌دیدگی باشد، باید طی 24 ساعت از طریق تیکت موجود در سایت به اطلاع پشتیبانی سیکلت کالا و فروشنده (هر دو) برساند و بعد از هماهنگی‌های لازم و تاییدیه فروشنده عودت شود.

تبصره2: هرگونه تغییر و آسیب به بسته‌بندی کالاها، اعم از پاره کردن، چسباندن برچسب و نوشتن و توضیحات بر روی بسته‌بندی محصول، استفاده از این قانون را از بین می‌برد. و ازاین‌رو، در هنگام باز کردن و عودت به فروشنده کاملا دقت لازم را انجام دهید.

2. اگر خریدار کالای خریداری شده را طبق اصول استفاده نکند، درنتیجه این قانون برای وی اعمال نخواهد شد. همچنین در صورت عدم استفاده صحیح از کالاهای خریداری شده و بروز هرگونه حادثه برای مصرف‌کننده، تاکید می‌شود که هیج مسئولیتی متوجه فروشنده و سیکلت‌کالا نخواهد بود.

3. این قانون فقط برای کالاهایی است که سالم به‌دست خریدار رسیده باشد.

4. اگر کالای مرجوعی در هنگام عودت به فروشنده با صدمه مواجه شود، درنتیجه دیگر شامل این قانون نخواهد بود.

5. در زمانی‌که کالای عودتی به فروشنده می‌رسد، اگر موجودی به اتمام رسیده باشد و یا هر حادثه غیرمترقبه‌ای برای فروشنده و یا سیکلت‌کالا رخ دهد، مبلغ پرداختی عینا به خریدار عودت می‌شود و این موضوع تحت هیچ شرایطی شامل پرداخت ضرر و زیان به خریدار نخواهد شد، حتی اگر در زمان رسیدن کالا به فروشنده قیمت آن کالا افزایش پیدا کرده باشد و یاخریدار می‌تواند کالای دیگری را انتخاب و پس از محاسبه مابه‌التفاوت و پرداخت و دریافت آن سفارش جدید خود را تحویل بگیرد.

6. آدرس عودت کالاها، همان آدرس تامین‌کنندگان و فروشندگان است که به اطلاع خریدار رسیده است.

7. اگر خریدار بعد از پرداخت و قبل از ارسال سفارش تصمیم به انصراف بگیرد، باید سریعا از طریق تیکت و تماس تلفنی درخواست خود را اعلام کند.

تبصره: اگر سفارش ارسال شده باشد هزینه برگشت کالا به‌عهده خریدار است.

8. اگر کالا از طریق پست و یا شرکت‌های حمل و نقل ارسال شود و  در حین مراحل ارسال، کالا آسیب ببیند، هزینه خسارت باید توسط اداره پست یا باربری مربوطه صورت پذیرد. در این حالت بهتر است خریدار کالای آسیب دیده شده را تحویل نگیرد.

9. بعد از رسیدن کالا معیوب یا آسیب دیده به دست فروشنده، حداقل 72 ساعت کاری زمان برای کارشناسی، تایید و ارسال مجدد زمان لازم است و اگر نیاز به عودت پول باشد طی 72 ساعت فروشنده باید مبلغ را عودت نماید.

10. کلیه زمان‌های اعلام شده برای شرایط عادی کشور است.

حساب کاربری
 1. برای استفاده از خدمات سیکلت کالا ایجاد یک حساب کاربری الزامی است.
 2. کاربر باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.
 3. هر شخص فقط می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشند.
 4. کاربر تعهد می‌دهد که قبل از خرید، در صورت نیاز به تغییر مشخصات، حتما اطلاعات حساب کاربری خود را به‌روزرسانی نماید. در غیر این‌صورت اطلاعات قبلی مبنای اقدام و عمل قرار می‌گیرد و کلیه مسئولیت‌ها به عهده کاربر است و اگر خسارتی به سیکلت کالا و فروشنده وارد شود باید در برابر مراجع ذیصلاح قانونی شخصا خود پاسخ‌گو باشد.
 5. کاربر باید فقط با ایمیل و شماره همراه متعلق به خود، نسبت به ثبت‌نام در سیکلت کالا اقدام نماید.
 6. مسئولیت حفظ و نگهداری از نام کاربری و کلمه عبور به عهده خود کاربر است و در صورت فراموشی رمز عبور کاربر می‌تواند از طریق سایت درخواست دهد و پاسخ آن به ایمیل یا شماره همراه ارسال خواهد شد. ازاین‌رو، تاکید بند 5 به همین دلیل است. قابل ذکر است که اگر ایمیل و شماره همراه برای خود فرد نباشد، در صورت فراموشی کلمه عبور به هیچ طریق دسترسی به صفحه مورد نظر برای کاربر دیگر مقدور نخواهد بود.
 7. کاربر حق ندارد به دیگران اجازه دهد تا از حساب کاربری وی استفاده کرده یا حساب خود را به شخص دیگری منتقل کند. ازاین‌رو، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری کاربران انجام می‌شود به عهدۀ کاربری که اطلاعات وی در سیکلت کالا ثبت شده است، خواهد بود.
 8. کاربر می‌پذیرد که همۀ اقدامات انجام شده از طریق حساب کاربری وی، از طرف او انجام شده و هرگونه ادعایی نسبت به حک و سوءاستفاده از حساب کاربری وی غیرقابل قبول است.
 9. کاربر می‌پذیرد با ثبت‌نام در سیکلت کالا، ممکن است ایمیل و یا پیامی را از سیکلت کالا دریافت نماید.
قطع همکاری و مسدود کردن حساب کاربری
 1. فروش محصولات در سایر پلتفرم‌ها و سایت‌ها توسط فروشندگان
 2. در صورتی که اثبات شود کاربر با ایمیل یا شماره متعلق به دیگری اقدام به ثبت‌نام در سیکلت کالا کرده است.
 3. کاربر بیش از یک حساب کاربری داشته باشد
 4. هرگونه اقدامی که منجر به خسارت به مجموعه سیکلت کالا و فروشندگان شود
 5. اگر موارد این بخش رعایت نشود و کاربر حساب کاربری جدید باز کند، مجدد حساب کاربری جدید نیز بسته می‌شود.
 6. در مجموع سیکلت کالا این اختیار را دارد که به هر دلیل که خود صلاح بداند یک حساب کاربری را مسدود کند و با ثبت نام در سیکلت کالا کاربر این بخش را می‌پذیرد و حق اعتراض از وی سلب می‌شود.

حل اختلاف
 1. کلیه اختلافات بین مشتری و تامین‌کننده ابتدا از طریق مذاکره و داوری سیکلت کالا بررسی و نتیجه برای طرفین لازم‌الاجرا است. در صورت عدم نتیجه، هر یک از طرفین ‌می‌توانند اختلاف را به «مرکز توسعه تجارت الکترونیکی» و دیگر مراجع ذیربط ارجاع نمایند
 2. در صورت بروز هرگونه اختلاف در رابطه با تفسیر مفاد و اجرای قرارداد حاضر، ابتدا طرفین تلاش می‌نمایند تا از طریق مذاکره، صلح و سازش مورد را مرتفع نمایند. در صورت لاینحل ماندن مورد اختلاف، حق مراجعه به مراجع ذیصلاح قانونی شهر تهران برای طرفین محفوظ خواهد بود
درج دیدگاه و ارسال تیکت
 1. قسمت «دیدگاه» برای ارائه تجربیات خریداران و نظر در ارتباط با محصول مورد نظر است. کاربر می‌پذیرد با رعایت قوانین و مقررات سیکلت کالا از این گزینه استفاده نماید، در غیر این صورت دیگاه تایید و منتشر نخواهد شد.
 2. سیکلت کالا نسبت به صحت مطالب منتشر شده در این بخش، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.
 3. کاربر باید با ادبیات رسمی و با زبان فارسی نظر یا پرسش خود را مطرح کند و از تبلیغ و توهین پرهیز نماید و در صورت وقوع چنین کاری حساب کاربری فرد مسدود شده و حق اعتراض از وی سلب خواهد شد.
 4. کلیه ارتباطات خریداران، فروشندگان و سیکلت کالا از طریق سیستم تیکت در حساب کاربری انجام خواهد شد و تیکت‌ها حکم ابلاغ رسمی را دارد.
قوانین ارسال تیکت به سیکلت کالا توسط خریداران و فروشندگان
 1. ارسال تیکت تنها برای خریداران محصولات و فروشندگان است. ازاین‌رو، جهت موارد دیگر فقط از طریق راه‌های ارتباطی دیگر که در سایت ذکر شده (قسمت دیدگاه‌ها یا فرم ارتباط با ما)، اقدام نمایید.
 2. کلیه ارتباطات فروشندگان و سیکلت کالا فقط از طریق ارسال تیکت و در مواقع ضروری از طریق گفتگوی تلفنی انجام خواهد شد.
 3. هر تیکت دارای یک شماره پیگیری است و همه مکاتبات کاربر و سیکلت کالا در یک تیکت انجام می‌شود. یعنی برای پاسخ جدید، کاربر نیازی به ارسال تیکت جدید ندارد. لطفا برای یک موضوع از چند تیکت استفاده نکنید.
 4. کاربر می‌تواند بعد از دریافت پاسخ تیکت خود را ببندد و در صورتی که درباره همان موضوع مجدد سوالی پیش آمد تیکت را باز کند.
 5. اگر بیشتر از 48 ساعت پاسخ تیکت توسط سیکلت کالا و یا فروشنده داده نشد، خریدار می‌تواند از طریق شماره همراه 09128237336 تیکت خود را پیگیری نماید.
 6. برای ارسال پیام از زبان فارسی استفاده کرده و توجه فرمایید که ارسال تیکت حکم یک نامه رسمی را دارد. درنتیجه از ادبیات رسمی استفاده کنید.
 7. ارسال تیکت حکم قبول قوانین و مقررات این بخش را دارد.
اختیارات و حقوق سیکلت کالا
 1. سیکلت کالا مختار است با توجه به دلایل خود برای توقف فروش یا بستن حساب کاربری اقدام کند
 2. سیکلت کالا هیچ دخالتی در درج قیمت محصولات ندارد
 3. سیکلت کالا می‌تواند کلیه مکاتبات خود با فروشنده و خریدار را ذخیره و نگهداری نماید و به تشخیص خود، هر کجا که لازم است از آن استفاده نماید
 4. سیکلت کالا می‌تواند هر زمان که صلاح بداند نسبت به تغییر ظاهر سایت و به‌روزرسانی آن اقدام نماید
 5. به موجب این قرارداد، سیکلت کالا هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با خسارات وارد شده به فروشنده و خریدار، مانند از دست رفتن داده یا محتوا و یا سایر موارد مربوط به وی را ندارد و هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال نواقص و مشکلات فناوری و سایبری نخواهد داشت
 6. هرگونه سوءاستفاده از سایت سیکلت کالا پیگرد قانونی دارد
 7. سیکلت کالا می‌تواند مفاد قرارداد را به صلاحدید خود و در هر زمان که صلاح بداند تغییر دهد و آن را در سایت جایگزین کند و ادامه همکاری تامین کننده به منزله پذیرش تغییرات خواهد بود
 8. فروش کالا به مشتری نهایی، صرفا توسط تامین‌کننده صورت می‌پذیرد و سیکلت کالا تنها زیرساخت انجام فروش را فراهم می‌نماید. لذا مسئولیت صدور فاکتور و حل کلیه مسائل و مشکلات بر عهده تامین کننده است.
اقامتگاه قانونی طرفین

نشانی و اقامتگاه قانونی سیکلت کالا در سایت رسمی سیکلت کالا قید شده است، اقامتگاه تامین‌کننده نیز همان محلی است که در فروشگاه ایشان در سیکلت کالا ثبت شده است و اقامتگاه خریدار نیز در قسمت حساب کاربری وی در سیکلت کالا درج شده است و هر گونه تغییر در نشانی و اقامتگاه باید به اطلاع طرفین دیگر برسد. ارسال هرگونه مکاتبات و اوراق عادی و رسمی به این نشانی‌ها، ابلاغ شده واقعی تلقی می‌شود

شیوه‌ پرداخت

طبق سیاست‌های سیکلت‌کالا، فعلا پرداخت در محل، برای سایت وجود ندارد و حتما باید قبل از ارسال سفارش (از طریق درگاه بانکی سایت سیکلت کالا) پرداخت انجام شود.

مدارک لازم برای صدور سند و کارت موتورسیکلت

خریدار متعهد است مدارک لازم جهت صدور سند موتورسیکلت را به فروشنده تحویل دهد.

 1. کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه خریدار
 2. اصل بیمه‌نامه موتورسیکلت
 3. اگر هزینه‌ای طبق قانون برای اخذ مدارک لازم باشد فروشنده اعلام خواهد کرد
 4. اصل یکی از آخرین قبض‌های (تلفن، گاز، برق، آب) محل سکونت (دارای کدپستی)
 5. کپی برابر اصل سند مالکیت و یا اجاره نامه منزل مسکونی به نام خریدار یا پدر یا مادر یا همسر وی به همراه کپی برابر اصل صفحات اول و دوم شناسنامه و کارت ملی ایشان (اجاره‌نامه باید باکدرهگیری و برای سال جاری باشد)
 6. اگر مدارک دیگری نیاز باشد، فروشنده به خریدار اعلام خواهد کرد

کاربر می‌پذیرد که قبل از ثبت نام در سیکلت کالا این قرارداد را با دقت خوانده است و برای استفاده از این سایت کلیه مفاد آن را می‌پذیرد. همچنین سیکلت کالا حق هرگونه ویرایش و تغییر در این توافقنامه را برای خود محفوظ می‌دارد و خریدار باید برای اطلاع از قوانین جدید همواره پیگیر این صفحه و موارد مندرج در آن باشد.